Lutie lists honor and merit rolls

Lutie School administrators recently announced the names of students earning a spot on the first quarter honor and merit rolls.

 

Honor Roll

Kindergarten: Aubree Amos, Xander Atkinson, Kolton Bauer, Kaylie Bias, Skyler Clark, Brystal Johnson, Liam Johnson, Alyss Jones, Avery Jones, Kylie McCullough, Landen Risley, Angelina Robles, Malachi Scott, Emma Warnol, Heaven Yeldon

First grade: Lucretia Ames, Corbyn Greenough, Darnell Howard, Skilar Johnson, Ethan Miller, Kiyan Underwood, Carter Wallace

Second grade: Alexis Buswell, Kendelle Chambers, Shannessy Huffman, Emma Reardon, Noah Warnol, Isaiah Yeldon

Third grade: Zen Ames, Ella Barber, Woody Hill, Viola Jones, Sydney Maggard, Owen Souder

Fourth grade: Grace Buswell, Katelyne Johnson, Tarron Lewis, Autumn Miller, Emma Shockey

Fifth grade: Ashbee Amos, Payden Atkinson, Dominic Buswell, Tyler Conkey, Triten Ewry, Abbie Johnson, Contessa Jones, Bo Maggard, Shanaanne McTeer, Silvana Sherrill, Bradley Shockey

Sixth grade: Aidan Chilson, Haley Dant, Alissa Davis, Terry Goss, Seth Johnson, John David Ortiz, Mateo Robles, Alyssa Wensel, Austin Wensel

Seventh grade: Gage Christine, Kenzee Jones, Olivia Maggard, Madison Reardon, Elena Robles, Trinity Scheider

Eighth grade: Bailee Amos, Cadan Billingsly, Crystal Fenske, Morgan Smith, Seth Warnol

Ninth grade: Cheyanne Clinton, Timothy Henderson, Madison Kennedy, Frankie Kimmen

10th grade: William Cole, Abraxas Collins, Jimmi Donley, Elizabeth Pansano, Rose Scheider, Chase Warnol

11th grade: Hannah Henning, Alexis Howard, Christopher Kellett, Sheila Scott, Kodi Shockey, Brianna Wayman

12th grade: Alexis Amos, Tori Broyles, Aliya Coons, Amber Keilholz, Cheyanne Kellett, Morgan McFarlin, Lakelynn Vaught

 

Merit Roll

Third grade: Kaitlynn Brown, Dalton Chambers, Jerry Goss, Ronan Stone

Fourth Grade: Adam Cole, Damion Goss, Kaleb Kendall

Fifth grade: Hailey Engelhardt, Logan Lee

Sixth grade: Sabrina Engelhardt

Seventh grade: Angel Hill, Haley Kruszewski, Hugh Waters

Eighth grade: Damian Christine, Tyler Garrison, Karson Jones

Ninth grade: Christopher Lubbers

10th grade: George Colston, John Gordon, Zachary Luna, Eli Morpeth

11th grade: Zackary Deforest, Alexander Lubbers, Russell Mathews, Hunter McCullough, Garrett Souder, Lindsey Williams

12th grade: Ryan Garrison, John Hunter, Michala McCullough, Alexandria Scott.

Ozark County Times

504 Third Steet
PO Box 188
Gainesville, MO 65655

Phone: (417) 679-4641
Fax: (417) 679-3423

Comment Here